Rozprawa podczas unieważnienia umowy kredytu CHF/ EUR/USD
Otrzymałem wezwanie do Sądu na rozprawę o unieważnienie umowy CHF. Jest to moja pierwsza rozprawa w życiu. Co powinienem wiedzieć?
W przypadku rozprawy stacjonarnej w sali rozpraw w sądzie proszę przyjechać wcześniej, aby móc spokojnie odszukać salę. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty i ubiór stosowny do sytuacji.
Pod salą spotkają się Państwo ze swoim pełnomocnikiem, który będzie Was reprezentował. Na salę wchodzimy po tym, jak protokolant sądowy wywoła sprawę. Na sali siadamy razem z pełnomocnikiem, w ławkach po lewej stronie.
Po wejściu sędzia sprawdzi obecność i rozpocznie się rozprawa, a jej przebieg będzie zależał od zaplanowanych czynności.
Gdy mówimy do sędziego lub sędzia zwraca się do nas, zawsze powinniśmy stanąć.
Do sędziego zwracamy się “Proszę Sądu” lub “Wysoki Sądzie”.
Otrzymałem wezwanie do Sądu na rozprawę unieważnienie umowy CHF w trybie zdalnym. Jest to moja pierwsza rozprawa w życiu. Co powinienem wiedzieć?
W przypadku rozprawy zdalnej, proszę wcześniej sprawdzić połączenie internetowe oraz sprawdzić czy działa kamera i mikrofon.
Połączenie odbywa się poprzez link, który otrzymają Państwo w wiadomości e-mail z Sądu lub naszego sekretariatu.
Proszę połączyć się na rozprawę odpowiednio wcześniej, aby był czas na rozwiązanie ewentualnych problemów technicznych. W każdym przypadku mogą się Państwo skontaktować z Kancelarią lub swoim pełnomocnikiem w celu uzyskania pomocy. Po wykonaniu połączenia, będziemy oczekiwać na wywołanie sprawy przez sąd i połączenie z salą rozpraw.
Proszę mieć ze sobą dowód osobisty i ubrać się w sposób stosowny do sytuacji. Jest to normalna rozprawa.
Przed rozprawą skontaktuje się z Państwem nasz pełnomocnik, który będzie Was reprezentował lub otrzymanie Państwo z Kancelarii dane kontaktowe do pełnomocnika.
Po rozpoczęciu rozprawy sędzia sprawdzi obecność i rozpocznie się rozprawa, a jej przebieg będzie zależał od zaplanowanych czynności.
Do sędziego zwracamy się “Proszę Sądu” lub “Wysoki Sądzie”.
Otrzymałem wezwanie do Sądu na rozprawę. Czy muszę iść na rozprawę?
Czy mój pełnomocnik nie może za mnie pójść na rozprawę?
Jeżeli nic innego nie wynika z treści wezwania otrzymanego z Sądu, stawiennictwo na rozprawie jest obowiązkowe. Zeznania muszą zostać złożone osobiście. Pełnomocnik nie może złożyć zeznań za Państwo, ale będzie obecny podczas rozprawy i będzie czuwał nad jej prawidłowym przebiegiem.
Otrzymałem wezwanie do Sądu na rozprawę, ale termin mi nie pasuje. Czy mogę coś zrobić?
Stawiennictwo na rozprawie jest obowiązkowe. Powinniśmy zrobić wszystko, aby w niej uczestniczyć. Należy pamiętać, że każde odroczenie rozprawy wydłuża proces sądowy.
Oczywiście w uzasadnionych przypadkach można usprawiedliwić nieobecność na rozprawie, jeżeli jest ona spowodowana między innymi chorobą, terminem operacji, wcześniej zaplanowanym wyjazdem, czy ważnymi uroczystościami rodzinnymi.
W takiej sytuacji konieczne jest uprzednie dostarczenie do Kancelarii niezbędnej dokumentacji potwierdzającej brak obecności, którą wyślemy do sądu lub przedstawimy na rozprawie (np. Zaświadczenie lekarskie, skierowanie do szpitala, wykupione bilety lotnicze lub rezerwacje hotelowe). Sąd powinien wyznaczyć nowy termin rozprawy, na którym zostaną Państwo przesłuchani.
Na rozprawę zostałem wezwany ja, moja żona i moi rodzice. Jednak tylko ja prowadziłem naszą sprawę kredytową. Czy wszyscy muszą stawić się w sądzie i zeznawać?
Każda z osób wezwanych na rozprawę powinna w niej uczestniczyć. Mimo, że część z kredytobiorców może mieć niewielką wiedzę na temat kredytu, Sąd lub pełnomocnik Banku mogą zadawać im pytania podczas przesłuchania.
Otrzymałem wezwanie do Sądu na rozprawę. Ja mogę się stawić, ale mój współmałżonek ma ważny wyjazd służbowy. Co możemy zrobić?
Z zasady należy zrobić wszystko, aby być obecnym na rozprawie. Natomiast jeśli jedna z wezwanych osób ma podstawy do usprawiedliwienia swojej nieobecności, to należy odpowiednio wcześniej przesłać niezbędną dokumentację, aby usprawiedliwić nieobecność na rozprawie. Oczywiście druga osoba musi być obecna na rozprawie. Pełnomocnik będzie wnosił o przesłuchanie tylko osoby, która jest na rozprawie.
Otrzymałem wezwanie do Sądu na rozprawę w trybie zdalnym.
Nie mam komputera i nie mam dostępu do Internetu. Co mogę zrobić?
W takiej sytuacji prosimy o jak najwcześniejszą informację, że nie mogą Państwo uczestniczyć w rozprawie w trybie zdalnym. Im więcej będziemy mieli czasu, tym łatwiej będzie nam znaleźć najlepsze dla Państwa rozwiązanie.
Otrzymałem wezwanie do Sądu na rozprawę. Czy to będzie jedyna rozprawa, na której muszę być?
W większości przypadków obowiązkowa obecność na rozprawie jest tylko raz. Podczas tej rozprawy składają Państwo zeznania. Po złożeniu zeznań, nie będą musieli już Państwo więcej uczestniczyć w rozprawach. Może się jednak zdarzyć tak, że Sąd wezwie Państwa ponownie.
Ile rozpraw będzie w mojej sprawie?
Ilość terminów rozpraw zależy od różnych okoliczności. Zwykle w sprawach o unieważnienie umowy kredytowej CHF tzw. sprawach frankowych odbywa się od jednej do maksymalnie trzech rozpraw.

Dokumenty kredytu powiązanego z walutą obcą (CHF, EUR, PLN, USD) lub WIBOR należy przesłać na adres e-mail naszego Centrum: biuro@bewagroup.pl celem bezpłatnej analizy.
Do 3 dni roboczych przekażemy Państwu pełną informację na temat powierzonej nam sprawy. Wskażemy szacowane korzyści, całość przebiegu procesu wraz z ewentualnymi kosztami prowadzenia sprawy. W razie pytań nasze Centrum jest do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: +48 721 604 679.
Pozdrawiamy serdecznie życząc miłego dnia,
Zespół BeWa